404 Not Found


![]() |
4 maja fotoreportaż z wykładu mgr Maciej Przypkowski |
![]() |
29 marzec fotoreportaż z wykładu WSEPiNM w Kielcach |
![]() |
22 marzec fotoreportaż z wykładu MARMED |
![]() |
15 marzec fotoreportaż z wykładu dr Agata Chabior |
![]() |
8 marzec fotoreportaż z wykładu mgr Paweł Musiał |
![]() |
15 luty fotoreportaż z wykładu prof. dr hab. Zbigniew Makieła |
6 grudnia 2016r. podpisano porozumienie w sprawie objęcia Stowarzyszenia „Jędrzejowski Uniwersytet Trzeciego Wieku” patronatem Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.
![]() |
listopad UTW dla społeczności relacja i fotoreportaż |
Kraków, 25 listopada - brązowy certyfikat „Profesjonalny UTW”.
Uroczyste wręczenie odbyło się podczas Konferencji Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Certyfikat przyznano na trzy lata, w ramach projektu „Akademia liderów UTW”, a nasze Stowarzyszenie UTW zostało przyjęte w poczet członków Federacji. W uroczystości, która odbyła się na Akademii Rolniczej w Krakowie, uczestniczyła pięcioosobowa delegacja z Prezesem JUTW Władysławem Blicharskim (zdjęcia dostepne w galerii).
![]() |
23 listopada fotoreportaż z wykładu Adama Breli dyr. Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej |
![]() |
16 listopada fotoreportaż z wykładu Macieja Przypkowskiego dyr. Muzeum im. Przypkowskich |
1 listopada - uczestnicy kwesty na rzecz renowacji kapliczki cmentarnej Parafii Bł. Wincentego Kadłubka - po raz pierwszy z udziałem grupy wolontariackiej JUTW.
![]() |
![]() |
![]() |
...więcej na temat kapliczki przeczytasz → tutaj
![]() |
26 października fotoreportaż z wykładu Burmistrza - Marcina Piszczka Jędrzejowskie Centrum Kultury |
![]() |
28 września Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 |
![]() |
2-8 września Karpacz |
![]() |
wrzesień fotoreportaż z wakacji |
![]() |
1 czerwca fotoreportaż z wykładu dr Krzysztofa Ślusarka |
![]() |
19-21 maja |
![]() |
27 kwietnia |
![]() |
25 kwietnia |
![]() |
13 kwietnia |
![]() |
kwiecień |
![]() |
6 kwietnia |
![]() |
30 marca |
![]() |
16 marca |
![]() |
2 marca |
![]() |
2 marca |
![]() |
24 luty |
![]() |
17 luty fotoreportaż z wykładu ks. dr Michała Pakuły |
![]() |
10 luty fotoreportaż ze spotkania z asp. Michałem Kowalczykiem z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie |
![]() |
5 luty fotoreportaż ze spotkania ostatkowego w restauracji 'U Pawła" |
![]() |
31 grudnia fotoreportaż z wieczoru w Filharmonii Świętokrzyskiej |

W galerii dostępne zdjęcia ze Spotkania WIgilijnego w dniu 18.12.2015r.
W galerii dostępne zdjęcia z wykładu dr Katarzyny Chrust na temat "Wizerunek osobisty" w dniu 16.12.2015r.
...» więcej informacji o projekcie
W galerii dostępne zdjęcia z wizyty w Muzeum im.Przypkowskich w Jędrzejowie, połączonej z lekcją muzealną
W galerii dostępne zdjęcia z wycieczki do Krakowa, połączonej ze spektaklem w Teatrze Bagatela
W galerii dostępne zdjęcia z wykładu mgr Adama Breli-Rola z poradni psychologiczno-pedagogicznej - udzielanie pomocy osobom starszym, 25.11.2015r.
W galerii dostępne zdjęcia z wizyty w Klasztorze OO. Cystersów w Jędrzejowie, połączonej z koncertem organowym p. Roberta Grudnia.
W galerii dostępne zdjęcia z wykładu mgr Pawła Musiała UJK Kielce, 29.10.2015r.
„Seniorzy w drodze do kultury” - 27.10.2015r.1. Zwiedzanie kościoła pod wezwaniem Świętego Karola Boromeusza i Klasztoru Pallotynów na wzgórzu Karczówka
2. Muzeum Narodowe - dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach.
3. Klasztor O.O.Cystersów w Wąchocku
Biblioteka Miejska w Jędrzejowie, grupa literacka - spotkanie ze Zbigniewem Kasprzakiem „Śladami Henryka Sienkiewicza. Wędrówki po Kresach”, 20.10.2015r.
W galerii dostępne zdjęcia z wykładu prof.dr hab. Zbigniewa Makieły: Miasta akademickie, 21.10.2015r.
W galerii dostępne zdjęcia z wykładu Ireny Ścisławskiej – negocjatora sądowego, 16.10.2015r.
W galerii dostępne zdjęcia z wykładu dr Stefana Hatysa w dniu 14.10.2015r.
W galerii dostępne zdjęcia z wycieczki 13.10.2015r., w ramach projektu „Seniorzy w drodze do kultury”
W galerii zdjęcia z wykładu „Historia Parlamentaryzmu w Polsce” 5 października 2015r.
W galerii zdjęcia z wykładu mgr Bernarda Suchmiela „Zabytki Krakowa” – 30 września 2015r.
Kolejny raz pieśń uniwersytecka „Gaudeamus igitur” zabrzmiała 25 września o godzinie 16:00, w sali widowiskowej Centrum Kultury w Jędrzejowie, uroczystość prowadził mgr Bernard Suchmiel.
Władysław Blicharski, Prezes Stowarzyszenia Jędrzejowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, po powitaniu zaproszonych gości, słuchaczy JUTW, sympatyków, ogłosił rok akademicki 2015/2016 za rozpoczęty.
Słowa uznania, deklaracje wsparcia, współpracy wyrazili w swoich wystąpieniach: Wicewojewoda p. Paweł Olszak, Starosta Jędrzejowski p. Edmund Kaczmarek, Burmistrz Miasta Jędrzejowa p. Marcin Piszczek, Poseł na Sejm p. Mirosław Pawlak. Wystąpienia te potwierdziły, iż działania JUTW są potrzebne, gdyż osoby starsze dzięki różnym formom aktywności, uczestniczeniu w wykładach, seminariach, warsztatach, lektoratach, zajęciach w sekcjach promujących zdrowe żywienie, kulturę fizyczną i turystykę oraz imprezach kulturalnych, towarzyskich, wyjazdach wypoczynkowych, rekreacyjnych odnalazły swoje miejsce, z radością i satysfakcją realizują swoje pasje, zainteresowania.
Pozyskanie dofinansowania w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura Dostępna, w ramach projektu „Seniorzy w drodze do kultury” poszerzy ofertę i odciąży wydatki słuchaczy JUTW w I semestrze.
Uroczystość uświetnił wykład inauguracyjny p. Kazimierza Barczyka, prawnika, sędziego i adwokata, polityka oraz samorządowca i społecznika, Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego. W swoim wykładzie zaprezentował historię Uniwersytetu Jagiellońskiego i rolę Uczelni w dzisiejszych czasach.
W części artystycznej występ „Parady” i „Małej Parady” zachwycił wszystkich. Po uroczystości zebrani spotkali się na słodkim poczęstunku, który zasponsorował Burmistrz Miasta Jędrzejowa p. Marcin Piszczek.
Tego samego dnia o godz. 15:00 w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie, odbyła się Msza Święta inaugurująca nowy rok akademicki JUTW 2015/2016.
Zatrzymane w kadrze - wczasy w Darłówku 31.08 - 11.09 2015r.

Wczasy w Darłówku zorganizowane przez p. Stanisławę Wydrych, to czas odpoczynku dla 60 osobowej grupy wielbicieli Morza Bałtyckiego. Spacery brzegiem morza, piesze wycieczki promenadą do Darłowa, zwiedzanie okolicy, wycieczka do Kołobrzegu, rejs statkiem, bankiet czy ognisko zostaną na długo w pamięci. Zebrane muszelki, bursztyny, udane połowy śledzi, smak smażonego dorsza, zakupione pamiątki będą towarzyszyły wspomnieniom...
Sprawozdanie z pracy Zarządu i podsumowanie roku akademickiego 2014/2015 „Jędrzejowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku”... » więcej
Wycieczka: WarszawaW galerii zdjęcia z wycieczki do Warszawy 10 czerwca: Wizyta w Sejmie na zaproszenie posła Mirosława Pawlaka, który osobiście na oprowadzał i opowiadał o pracy, a następnie zasponsorował wszystkim obiad w prezydenckiej stołówce. Słuchaczy JUTW powitała w Sejmie Marszałkini. Drugim punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Świątyni Opatrzności Bożej. Niezapomniane wrażenia związane były ze spacerami po przepięknym Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie.
Wycieczka: Tokarnia, Chęciny, Jaskinia Raj, Centrum NaukiW galerii dostępne zdjęcia z wycieczki regionalnej 16 maja.
Miasta uniwersyteckie - BoloniaW galerii dostępne zdjęcia z wykładu 13 maja prof.dr hab. Zbigniewa Makieły z Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego w Krakowie
Islandia - trzeci żywiołW galerii dostępne zdjęcia ze spotkania 12 maja z Romanem Pankiewiczem w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Jędrzejowie.
Zakres pomocy PCPRW galerii dostępne zdjęcia z seminarium 15 kwietnia - prowadząca mgr inż. Marianna Sodel
Choroby metaboliczneW galerii dostępne zdjęcia z seminarium 8 kwietnia - prowadzący mgr Paweł Musiał
Spotkanie WielkanocneW galerii dostępne zdjęcia ze Spotkania Wielkanocnego 26.03.2015r.
Rękodzieło artystyczneW galerii dostępne zdjęcia z seminarium 25.03.2015r.: Rękodzieło artystyczne i malarstwo - prowadzące Gena Rosołowska i Barbara Rdzeń.
FizjoterapiaW galerii dostępne zdjęcia z wykładu 18.02.2015r.: Fizjoterapia w leczeniu obrzęków - prowadzący Norbert Łabędzki NZOS IS-MED
Walentynki w Teatrze BagatelaW galerii dostępne zdjęcia ze wspólnego wyjazdu 12 lutego do Krakowa na spektakl „Boeing, boeing-odlotowe narzeczone”.
Grupa gimnastycznaW galerii dostępne zdjęcia z zajęć ruchowych Grupy Gimnastycznej, prowadzący - Aleksander Mazurkiewicz
„Odwrócona hipoteka”W galerii dostępne zdjęcia z seminarium „Odwrócona hipoteka” prowadzione przez panią Alicja Moskała-Dudek z Kancelarii Notarialnej
„Powróćmy jak za dawnych lat”W galerii dostępne zdjęcia z wyjazdu 9 stycznia do Filharmonii Kieleckiej na koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”.
„Świętokrzyscy pisarze i ich książki”2 grudnia w Bibliotece Miejskiej miało miejsce spotkanie Grupy Literackiej JUTW z Prezesem Oddziału Świętokrzyskiego Związku Literatów Polskich - Stanisławem Nyczajem
„wyjazd do Kielc"W galerii dostępne zdjęcia z wyjazdu 29.11 - giełda kamieni i minerałów w KCK oraz sztuka „Kpiny i kpinki” w Teatrze im. Żeromskiego
„Cystersi w Norwegii”W galerii dostępne zdjęcia z wykładu 27.11 - o.Bernard Kurbiel, przeor Klasztoru oo. Cystersów w Jędrzejowie
„25 lat wolności i Solidarności”W galerii dostępne zdjęcia z wykładu, który się odbył 19.11 w Centrum Kultury.
„Gaudeamus igitur...”Ta tradycyjna pieśń uniwersytecka znana od ponad dwustu lat zabrzmiała 30 września w sali widowiskowej Centrum Kultury w Jędrzejowie. Władysław Blicharski, Prezes Stowarzyszenia Jędrzejowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, po powitaniu zaproszonych gości, słuchaczy JUTW i sympatyków, ogłosił nowy rok akademicki 2014/2015 za rozpoczęty. Słowa uznania, deklaracje współpracy oraz wsparcia ze strony Starosty Jędrzejowskiego wyrazili: Julian Baran - sekretarz oraz Burmistrz Miasta Jędrzejowa Marcin Piszczek. Wystąpienia te po raz kolejny potwierdziły, iż cel działania JUTW został w roku ubiegłym osiągnięty, a zaplanowane zadania w tym roku akademickim zostały przyjęte z aprobatą. Dzięki różnym formom aktywności, uczestniczeniu w wykładach, seminariach, warsztatach, lektoratach, imprezach kulturalnych, towarzyskich, wyjazdach wypoczynkowych osoby starsze odnalazły swoje miejsce. Całą uroczystość uświetnił wykład inauguracyjny na temat emigracji Polaków dawniej i dzisiaj, który wygłosił były wicepremier, a obecny Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota polska" Pan Longin Komołowski. W części artystycznej występ „Parady" i „Małej Parady" zachwycił wszystkich zebranych. Była to niespodzianka dla uczestników uroczystości od sympatyka JUTW, Dyrektora Centrum Kultury Józefa Straszaka. Spotkanie inauguracyjne prowadził Grzegorz Bełz, współpracujący z Uniwersytetem. W Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie o godzinie 15.00 odbyła się Msza Św. inaugurująca nowy rok akademicki JUTW 2014/2015.
Wakacje 2014r. - Jastrzębia GóraSłuchacze JUTW dzięki Pani Stasi Wydrych, organizatorce wyjazdu, spędzili cudowne dwa tygodnie (31.08-13.09) w Jastrzębiej Górze, mieszkając w Ośrodku Wypoczynkowym "DIUNA", usytuowanym w urokliwej okolicy, blisko morza i centrum miasta. Bliskość nadmorskiej plaży zachęcała do porannych i wieczornych spacerów połączonych z obserwacją wschodów i zachodów słońca. Piękna pogoda sprzyjała leniuchowaniu na plaży i rozkoszowaniu się ciepłem. W czasie pobytu szczególnych wrażeń dostarczyły dwie wycieczki: do Trójmiasta, połączona z rejsem statkiem z Gdyni do Sopot i wycieczka na Hel. Lubiący piesze wyprawy wędrowali brzegiem morza do Karwi i Rozewia, wspinając się na szczyt latarni morskiej. Korzystający z komunikacji autobusowej zwiedzili również Władysławowo, gdzie z wieży widokowej rozpościerała się piękna panorama. Wielu radości i świetnej zabawy dostarczyły również dwa spotkania towarzyskie połączone z pysznym jedzeniem i doskonałą muzyką. Specjalne podziękowania na ognisku pożegnalnym uczestnicy skierowali do: Stasi Wydrych, dzięki której były to wspaniałe wakacje, dla właściciela Ośrodka "DIUNA", za uśmiechniętą życzliwość i dla Pań z kuchni, które serwowały bardzo smaczne posiłki.
Wypoczęci, opaleni, w doskonałych nastrojach z pięknymi wspomnieniami uczestnicy wrócili do Jędrzejowa,by przygotować się do nowego roku akademickiego,który zapowiada się bardzo ciekawie. Stasiu,jeszcze raz Dziękujemy, jesteś Wielka i zgodnie z dedykacją muzyczną: "Jesteś szalona...".
Szanowni Państwo
Jędrzejowski Uniwersytet Trzeciego Wieku wkracza w drugi rok swojej działalności jako Stowarzyszenie. Bogaty program, jaki był realizowany w minionym roku akademickim i doświadczenie, jakie zdobyliśmy, stanowić będzie wielkie wyzwanie dla Zarządu i wszystkich słuchaczy JUTW na nowy rok akademicki 2014/2015. Ufamy, że będziemy nadal posiadać wsparcie Starosty Jędrzejowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Jędrzejów, jak też życzliwość wielu wybitnych i cenionych ludzi nauki, kultury, oświaty i pracy społecznej.
Należy podkreślić, że bez pomocy i życzliwości ww. na pewno byłoby trudniej zafunkcjonować w pierwszym roku działalności akademickiej i z optymizmem wchodzić w nowy rok akademicki. Mamy świadomość, że realizacji programu naukowego i rekreacyjnego w roku bieżącym będą towarzyszyć trudności finansowe, gdyż zasadnicze źródło naszych dochodów stanowią składki członkowskie. Obowiązywać więc musi wszystkich członków JUTW – dyscyplina w terminowości opłaty składek członkowskich, a ze strony Zarządu zapewniamy wielką odpowiedzialność w gospodarowaniu środkami finansowymi.
Program działalności na rok akademicki 2014/2015 przewiduje kontynuowanie działalności w ramach wolontariatu na wielu odcinkach potrzeb społecznych, ale i te działania są związane z pewnymi wydatkami (delegacje, materiały techniczne itp.).
W rozpoczynającym się roku akademickim będziemy kontynuować ubiegłoroczne kierunki kształcenia i działania, poszerzone o nowe oferty zajęć w sekcjach zainteresowań. Tematyka wykładów jest też dostosowana do aktualnych wydarzeń i rocznic. W roku 2014 przypada 25 rocznica pierwszych wolnych wyborów do Sejmu i Senatu. W roku 2015 rocznica zakończenia II Wojny Światowej i wiele innych, ważnych wydarzeń historycznych i społecznych.
Zadania, jakie stoją przed Stowarzyszeniem JUTW stwarzają potrzeby zwiększenia aktywności pracy wszystkich zdeklarowanych członków.
Program obejmuje I-szy semestr roku akademickiego 2014/2015. O tym, że taka organizacja, jak JUTW była potrzebna w Jędrzejowie świadczy ilość słuchaczy, która wynosi 180 osób i stale przybywa nowych członków.
Zapraszamy Państwa do współpracy. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły dotyczące wzbogacenia programu. Wszelkie propozycje prosimy kierować do biura JUTW.
Uniwersytet Trzeciego Wieku kończy pierwszy rok! Niech żyją wakacje!
Słońcem malowane ciepłe chwile, kolorowy piękny świat i pięknych wspomnień czar pozostał po spotkaniach słuchaczy JUTW. Wykłady, seminaria, warsztaty, gimnastyka, spotkania z kulturą i okolicznościowe pozwoliły, by każdy znalazł coś dla siebie, spełniać swoje pragnienia i marzenia skrywane przez lata na dnie duszy – nagle się odnajduje i cieszy życiem.
Serdecznie zapraszamy do odkrywania swoich talentów w przyszłym roku akademickim. Wiosną i latem chętnie wybieramy się na wycieczki. I tak było w tym roku. Mamy już za sobą wspólne wyjazdy do prastarego Królewskiego Krakowa i przeżyć tam spotkania teatralna. Atmosfera, jaka unosi się nad Wawelem, siła jego legendy wypływająca z najsilniejszego czakramu w Polsce, działa pobudzająco i oczyszczająco na ludzki organizm. Jego oddziaływanie ma pozytywnie wpływać na Europę Wschodnią, o czym był też jeden z wykładów. Cudowne wspomnienia z pobytu w Warszawie, a szczególnie zwiedzanie Sejmu i Senatu, gdzie tworzyła się i tworzy historia Polski oraz historia Parlamentaryzmu Polskiego. Odbudowany Zamek Królewski i Łazienki Warszawskie to niepowtarzalne przeżycie spotkania z Warszawą Królewską Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była też i rozrywka, niezapomniane wyjazdy do Operetki w Gliwicach i Filharmonii w Kielcach. Na koniec jeszcze wyjazd do Centrum Nauki Polskiej „Kopernik" w Warszawie.
Z bliższych wyjazdów to poznanie piękna przyrody i ogrodu „Na rozstajach" w Młodzawach oraz przepiękny przejazd „Ciuchcią Ponidzie" do Umianowic na spotkanie kończące rok akademicki 2013/2014 Jędrzejowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkania i podróże z nami pozwalają odkrywać piękno i kulturę naszej Ojczyzny na nowo.
Minął pierwszy rok wspólnie spędzony przez nas na nauce, zwiedzaniu i zabawie. W przyjaznym otoczeniu i koleżeńskiej atmosferze nikt nie odczuwa upływu czasu, a wręcz odczuwa przypływ nowej energii na dalsze lata naszej działalności. Udajemy się na zasłużone wakacje, będziemy wypoczywać na plażach Bałtyku w Jastrzębiej Górze, by z nowymi siłami i pomysłami w przyszłym roku wrócić na zajęcia organizowane przez JUTW.
Życzymy miłego wypoczynku, udanych wakacji i do zobaczenia w przyszłym roku akademickim.
Zarząd JUTW
30.05.2014r. w Bibliotece Publicznej, odbyło się spotkanie z doktorem Zdzisławem Piastą, pracownikiem naukowym Politechniki Świętokrzyskiej. Zafascynowany podróżami, które stały się jego pasją, razem ze studentami organizował wyprawy naukowo-badawcze. Egipt, Gruzja, Syria, Turcja, RPA, Zimbabwe, Kenia - to tylko nieliczne zakątki świata, w których był. Słuchacze JUTW z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wspomnień z pobytu w Indonezji - archipelagu tysiąca wysp. Miesiąc pobytu w tym wyspiarskim kraju zaowocował przygodami, o których opowiedział ilustrując wspomnienia pięknymi zdjęciami i filmem z wyspy Bali, Celebes, egzotycznej prowincji Papua na Nowej Gwinei i wulkanicznej Jawy.
Słuchacze zaprosili dra Zdzisława Piastę na kolejne spotkanie w nowym roku akademickim.
22.05.2014r. odbyło się spotkanie słuchaczy JUTW z O.Bernardem Kurbielem. Opowiedział on o rocznym pobycie w Norwegii w Klasztorze Cystersów. Wspomnienia ilustrowane pięknymi zdjęciami,ciekawostkami zainteresowały słuchaczy. Na ciąg dalszy opowieści o.Bernard został zaproszony na zajęcia w nowym roku akademickim.
10.05.2014r. słuchacze JUTW, w ramach zajęć warsztatowych grupy ogrodniczej, byli na wycieczce w Młodzawach Małych, w niezwykłym „Ogrodzie na Rozstajach", założonym w 1993 roku, przez osiadłego w Młodzawach Małych artystę rzeźbiarza Tadeusza Kurczynę. Przepiękny ogród botaniczny położony na trzech poziomach zachwycił wszystkich wodospadem, oczkami wodnymi, jaskinią, niezliczoną ilością krzewów, drzew, kwiatów i rozmaitymi gatunkami ptaków. Urokliwa panorama podziwiana z punktu widokowego cieszyła oczy i była wspaniałym czasem odpoczynku, a wyborne świeże soki z pokrzywy i natki pietruszki wszystkim bardzo smakowały. Można było również kupić rośliny do własnego ogródka. W drodze powrotnej lody w Pińczowie były uwieńczeniem udanej wycieczki. Uczestnicy są wdzięczni Panu Krzysztofowi Strzelcowi za życzliwość, bezpieczną i spokojną podróż.
28.03.2014r. słuchacze JUTW uczestniczyli w wycieczce-pielgrzymce do Częstochowy. Dzieki znakomitemu przewodnikowi z wielkim zainteresowaniem wysłuchano historii Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Jasnogórskiej. Uczestnicy zobaczyli wyjątkowe miejsca: Wieżę Bazyliki Jasnogórskiej otoczoną murami twierdzy, Kaplicę Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, Skarbiec, Zbrojownię, Salę Rycerską, Kaplicę Pamięci Narodu Polskiego im. o. Augustyna Kordeckiego, udali się również do Parku Miniatur Sakralnych Złota Góra, zlokalizowanym na terenie dawnego kamieniołomu. Znajduje się w nim 17 najpiękniejszych Świątyń Świata. Przestrzeń Parku wypełniono również figurami świętych, a z platform widokowych podziwiano panoramę Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Słuchacze JUTW byli bardzo zadowoleni z wycieczki, która dostarczyła niezapomnianych refleksji i wrażeń.
6.03.2014r. O społecznym znaczeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku mówił prof. dr hab. Tadeusz Studziński, rektor Wyższej Szkoły Humanistyczno – Przyrodniczej w Sandomierzu. Wykład trwał ponad dwie godziny i to, jak powiedział sam wykładowca, był dopiero wstęp do właściwego wykładu; ciąg dalszy nastąpi jeszcze w tym semestrze.
25.03.2014r. W Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyło się spotkanie z poezją i malarstwem Józefy Sędkowej, żony długoletniego dyrektora szpitala w Jędrzejowie Stanisława Sędka. Wieczór wspomnień przygotował Klub Poetycko – Teatralny, działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jędrzejowie. W tym niezwykłym spotkaniu wzięli udział również słuchacze JUTW.
0 5.03.2014r. odbyły się zajęcia na temat "Rehabilitacja w wybranych schorzeniach - udar mózgu ", prowadzone przez mgr Norberta Łabędzkiego (NZDZ ISMED). Prezentacja materiałów i demonstracja wybranych ćwiczeń rehabilitacyjnych przedstawione profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem bardzo zainteresowały słuchaczy UTW.
26.02.2014r. w Centrum Kultury odbyło się spotkanie z dr Stefanem Hatysem, z Warszawskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
W wykładzie została przedstawiona historia polskiej dyplomacji.
2
0.02.2014r. w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie z dr hab.Krzysztofem Ślusarkiem, z Instytutu Historii UJ. Wykład poświęcony był obecnej sytuacji na Ukrainie. Uczestniczący w spotkaniu z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładowcy, który dzięki swojej rozległej wiedzy i doświadczeniu zdobytemu podczas pobytu na Ukrainie opowiedział o niełatwej tam sytuacji, wobec której my, jako Europejczycy nie powinniśmy być obojętni. Wykład poparty był aktualnymi zdjęciami z Ukrainy.
Cała sala tańczyła i śpiewała… Wieczór 10 lutego, na długo pozostanie w pamięci słuchaczy JUTW. Spotkanie odbyło się w restauracji „Gracja”. Było ono okazją do przekazania uczestnikom bieżących informacji dotyczących pracy Uniwersytetu w II semestrze roku akademickiego 2013/2014. Informacji udzielili: Anna Pańtak – wiceprezes Zarządu, Bogusława Wypych – wiceprezes Zarządu oraz Leszek Kapcia – sekretarz Zarządu, który dokonał również otwarcia Balu Karnawałowego. Do tańca i śpiewu przygrywał Pan Marek Kosowski a w końcowej fazie zabawy zmęczonego muzyka, wsparła koleżanka Bogusia Mazur. Wszyscy uśmiechnięci i szczęśliwy bawili się niemalże do północy. Zapraszamy do galerii zdjęć
30.01.2014r. Wykład dr hab. Krzysztofa Ślusarka (przeniesiony z dnia 23.01.2014r.)
30.01.2014r. Posiedzenie Rady Programowej , godz. 15:00 w świetlicy parterze ul. Armii Krajowej 9.
24.01.2014r. Operetka Gliwice, wyjazd godz. 14:00, koszt 55zł, bilety można nabywać w dniach 13-14.01.2014r., w godz. 9:00 – 11:00, biuro JUTW, IIIp., ul. Armii Krajowej 9.
15.01.2014r. odbyło się spotkanie z Marcinem Pacholcem, Kierownikiem Powiatowego Zespołu ds. Orzekania Niepełnosprawności. Uczestnicy zostali zapoznani z zasadami funkcjonowanie Zespołu, wymaganą dokumentacją i sposobem jej wypełniania, w tym szczególnie wniosków w sprawach wydania orzeczenia i legitymacji. Była to okazja do wyjaśnienia wszystkich kwestii związanych z omawianym zagadnieniem. W spotkaniu uczestniczyło 67 słuchaczy JUTW.
09.01.2014r. Ślady przeszłości - Ziemia Jędrzejowska dr hab. Krzysztof Ślusarek
19.12.2013r. Druga część wykładu „Przedsiębiorczość 55+” prof. Zbigniewa Makieły i dr Barbary Makieły.
17.12.2013r. Spotkanie Wigilijne
30.11.2013r. Teatr im. Żeromskiego w Kielcach, sztuka „Hotelowe manewry, czyli błogi spokój”
21.11.2013r. Wycieczka do Warszawy, zwiedzanie Sejmu, Zamku Królewskiego, Łazienek
20.11.2013r. Profesor Zbigniew Makieła z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przekazał nam cenną wiedzę wykładem „Przedsiębiorczość 55+”.
13.11.2013r. Wykładem „Wybitni filozofowie” ks. dr Miłosz Hołda przybliżył słuchaczom biografie filozofów – od starożytnych do współczesnych – i ich poglądy na świat i człowieka.
06.11.2013r. Naszą wiedzę o zabytkach miasta poszerzył ks. Bernard Kurbiel swoim wykładem „Historia Klasztoru Cystersów w Jędrzejowie”. Wykładu wysłuchaliśmy w Klasztorze, zwiedzając jednocześnie ten najcenniejszy z zabytków miasta Jędrzejowa, będący zarazem pierwszą siedzibą Cystersów w Polsce.
25.10.2013r. Teatr „Bagatela” w Krakowie, sztuka „Kochankowie nie z tej ziemi”
21.10.2013r. Szeroką wiedzę przekazał nam w swoim wykładzie „Filozofia życia” ks. dr Miłosz Hołda. Oma-wiane zagadnienia dotyczyły między innymi istoty bytu, zasad wartościowania, sensu życia i zagadnień etyki.
07.10.2013r. W pawilonie Muzeum dyrektor Maciej Przypkowski zaprezentował wykład, którego tematem była „Historia i zbiory Muzeum im. Przypkowskich”. Wykład obejmował informacje na temat twórcy zbiorów, kolekcji znaków książkowych od XVI w. i kolekcji różnorodnych druków bibliofilskich. Dowiedzieliśmy się, że Muzeum dysponuje m.in. zbiorami negatywów związanych z przeszłością Jędrzejowa.
04.10.2013r. Mgr Paweł Musiał, wykładowca Uniwersytetu im. J. Kochanowskiego w Kielcach zapoznał słuchaczy z tematem: :Profilaktyka w chorobach cywilizacyjnych”. Temat zawsze aktualny, p. Musiał oprócz fachowej wiedzy przekazał wiele wskazówek i rad do wykorzystania w profilaktyce zdrowotnej.
W maju organizujemy wycieczkę<
|
BIURO JUTW |
|
| Poniedziałek | godz. 9:15 – 12:00 |
| Wtorek | godz. 10:00 – 12:00 |
| Czwartek | godz. 12:15 – 18:00 |
| Anna Hajduszkiewicz | 13.02.2024 | |
| Józef Straszak | 01.02.2024 | |
| Barbara Gibas | 04.12.2023 | |
| Maria Radziejewska | 16.10.2023 | |
| Leokadia Borowiecka | 09.09.2023 | |
| Dionizy Koziara | 12.06.2023 | |
| Jan Kamiński | 14.09.2022 | |
| Józef Ciepluch | 05.01.2021 | |
| Bogusława Łodczyk | 10.12.2020 | |
| Kazimierz Chrzanowski | 27.11.2020 | |
| Lidia Kamień | 17.06.2020 | |
| Antoni Mróz | 17.06.2020 |
Dziękujemy Wam za wspólne chwile

Najpierw pomyśl „co by było, gdyby”. Przeprowadź dokładne „badania” swoich potrzeb i podobnie jak lekarz, sam sobie postaw diagnozę. Jakie działanie przyniosłoby Ci teraz najwięcej radości? Co musiałby się wydarzyć, abyś znowu z radością budził się do nowego dnia?

Przyjęcie w poczet członków JUTW jest bardzo proste, wystarczy złożyć pisemną deklarację. To ważna decyzja, więc podejmij ją w sposób świadomy i konsekwentnie realizuj wszystkie zamierzenia, bo tylko wówczas nasze wspólne działania przyniosą skutki, jakich oczekujesz.

Po złożeniu deklaracji i przyjęciu do Uniwersytetu kandydat dokonuje opłaty wpisowej w wysokości 20zł, natomiast składka wynosi 100zł za jeden semestr (200zł za jeden rok). Działalność JUTW finansowana jest wyłącznie ze środków własnych stowarzyszenia, dlatego opłaty są konieczne.

Członkostwo w JUTW możesz traktować tak, jak dobrą inwestycję. Masz już własne doświadczenia i wiesz co tak naprawdę jest w życiu ważne, co poprawia samopoczucie, przynosi radość czy uczucie spełnienia. Teraz pora na podjęcie ważnej decyzji i zrobienie pierwszego kroku...
Celem działania JUTW jest między innymi propagowanie i wspieranie różnorodnych form aktywności społecznej, w tym szeroko rozumianej edukacji, wolontariatu, poprawa jakości życia oraz udzielanie pomocy osobom starszym. Wspieramy działalność społeczną i inne formy aktywności a także współpracujemy ze znanymi ośrodkami nauki..
Celem działania Stowarzyszenia Jędrzejowski Uniwersytet Trzeciego Wieku jest propagowanie i wspieranie różnorodnych form aktywności społecznej, w tym szeroko rozumianej edukacji, wolontariatu, poprawa jakości życia oraz udzielanie pomocy osobom starszym.
Do zadań Rady Programowej należy m.in. wspieranie budowy programu zajęć i udzielanie wszelkiej pomocy w wyszukiwaniu wykładowców – specjalistów z różnych dziedzin z wielu znanych ośrodków nauki.
więcej...
Odwiedza nas 390 gości oraz 0 użytkowników.
Stowarzyszenie „Jędrzejowski Uniwersytet Trzeciego Wieku”
© 2013 - Ꝏ {:Krzysiek Maziarz

